Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi kapsamında düzenlenen resim, slogan, kısa öykü ve bilgi yarışmalarının ödülleri Ankara’da veriliyor. 26 Mayıs Perşembe Günü MEB Şura Salonu’nda yapılacak ödül törenine Türkiye’nin dört bir yanından orta öğretim öğrencileri, öğretmenleri, okul müdürleri, il müdürleri ve Milli Eğitim Bakanlığı personeli katılacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve bakanlık üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımıcısı Béla Szombati’nin de katılacağı törende Avrupa Birliği Bakanlığı, Merkezi Finans İhale Birimi temsilcileri de yer alacak. Törenin sonunda, resim, slogan ve kısa öykü kategorilerinde dereceye giren çalışmaların yer aldığı serginin de açılışı yapılacak.

Sunuculuğunu Tolga Gariboğlu’nun yürüteceği Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Ödül Töreni’nin açılış konuşmasını ev sahibi olarak MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık yapacak.

Yarışma ödülü beş günlük AB ülkesi gezisi

Türkiye finali 25 Mayıs’ta Ankara’da MEB Şura Salonu’nda yapılan “AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışmasında 21 ilin birincisi olan takımlar yarıştı ve Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsü belli oldu. “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasının ve “Bana AB’yi Anlat” resim, slogan ve kısa öykü yarışmasının Türkiye birinci, ikinci ve üçüncüsü olan toplam 21 öğrenci bir AB ülkesine 5 günlük gezi için hak kazanmış olacak. Uzun ismi ile Öğrenciler AB’yi Öğreniyor: Ortak Değerler, Temel Haklar ve Politikalar Teknik Destek Projesi Aralık 2014-Aralık 2016 tarihleri arasında sürdürülmekte olan, 3 Milyon 256 Bin Avro’luk bütçesiyle AB konusunda farkındalık yaratmak üzere başta bilgi, resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları olmak üzere birçok faaliyeti içeren bir projedir.

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Ödül Töreni

Tarih: 26 Mayıs 2016

Saat: 09.45 – 17.00

Yer: MEB Şura Salonu

Beşevler, Ankara

Proje Web Sitesi: abyiogren.meb.gov.tr

Ayrıntılı Bilgi İçin: Gamze Göker – Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi İletişim Uzmanı, ggoker@eptisa.com, 530 175 21 06