habera

MEB tarafından ilk defa düzenlenecek olan AB’yi Öğreniyorum yarışması belirlenen pilot illerde gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan AB’yi Öğreniyorum adlı bilgi yarışmasının başvuru formu ve yönergeleri paylaşıldı. MEB tarafından paylaşılan başvuru formunu doldurarak bu yarışmaya katılabilirsiniz. Yarışma ilk defa düzenlenecek ve ilk olarak belirlenmiş olan pilot illerde yapılacak. MEB tarafından yapılan duyuru;

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Bakanlığımızın faydalanıcısı olduğu TR2011/0136.06-01/001 nolu Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi, 26 Aralık 2014 tarihinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüz uhdesinde uygulamaya konulmuş olup 24 ay sürecektir.

Amacı “10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak” olan konu proje kapsamında aşağıdaki kategorilerde yarışmalar gerçekleştirilecektir.

 “AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması-21 pilot ilde(Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van)  yer alan liselerin tüm 10.sınıf öğrencilerine açıktır.

Kaynak

1) 24 Mart 2015. Erişim Tarihi: 20 Nisan 2015 <http://www.mebogretmen.net/abyi-ogreniyorum-yarisma-basvuru-formu-yayinlandi-13131h.htm>